Гостинна садиба ЗЕЛЕНИЙ ДУБ запрошує на активний відпочинок в Кременецькі гори та  Мале Полісся
ГОЛОВНА СПОГАДИ ПРО НАС ФОТОГАЛЕРЕЯ PANORAMIO КАРТИ КРАЄЗНАВЧІ  СТАТТІ КОНТАКТ

     Мандруючи околицями села Зелений Дуб обов'язково відвідайте Гурби.  Це недалеко , всього три кілометри  на  північний захід від садиби.   А екскурсоводом вам буде історик, який багато років посвятив вивченню перебігу  найбільшої битви УПА . Матеріали дослідження трагічних і одночасно героїчних подій весни 1944 року в Кременецьких горах люб'язно надані  автором, Олегом Тищенко.

    Олег Тищенко  – директор Здолбунівського історико-краєзнавчого музею, відомий дослідник історії Здолбунівщини.

– Народився у 1969 році, закінчив Здолбунівську ЗОШ №4 . Після закінчення  історичного факультету Луцького педінституту працював  у ЗОШ №6 м. Здолбунів.

   –  Отримав диплом спеціаліста з молодіжної політики в Україні, закінчивши  спеціальний курс  Інституту проблем молоді при Міністерстві в справах молоді, фізичної культури та спорту; навчався в Федеративній республіці Німеччини – отримав диплом спеціаліста в молодіжній галузі Німеччини  «Європа-коледжу» м.  Кассель, ФРН;  стажувався в Інституті «Геономікс» м. Берлінґтон штату Вермонт, США –  диплом за спеціальністю «Громадські зв’язки» програми IREX Американського державного аґенства інформаційного розвитку.

–Працював начальником відділу у справах молоді та спорту Здолбунівської районної державної адміністрації. Після того у відділі в справах сім’ї та молоді Рівненського міськвиконкому керівником клубу дебатів на базі Рівненської ЗОШ № 15. З 1998 року пішов у журналістику. Працював на рівненських радіо, був редактором різних рівненських і нерівненських газет. Але історію не полишав.

 - Видав декількома накладами книгу «Гурби: квітень 1944-го», яка лягла в основу однойменного документального фільму, далі була книга «Здолбунів на Волині. Історичний вернісаж» історико-краєзнавчого змісту.

      Бій під Гурбами…… мова піде про події кінця квітня 1944 року, коли в найбільшому за часів новітньої історії України смертельному двобої зійшлися відділи Української Повстанської Армії чисельністю менше 5 тис. вояків та понад 30 тисяч військ НКВС. Бій увійшов в історію під назвою Гурбенський…

      Бій під Гурбами аудіозапис (частина 1 та 2) …… Читає заслужений артист України Олексій Заворотній (Якщо Ви дуже зайняті  і не маєте часу на читання , включіть аудіозапис, слухайте та займайтеся своїми справами. Час запису біля 20 хвилин)

      «Українсько-німецький» міф Гурбів  ... Коли 24-25 квітня 1944 року Внутрішні війська НКВС та червоноармійці вже увірвались на позиції повстанців недалеко Гурбів, вони виявили близько тридцяти трупів німців у відповідній уніформі й шістдесят німців живих.....

      Кінець громадянської?! Війна триває, якщо не поховано її останнього учасника, тож тепер належить з усіма почестями усіх учасників ІІ-ї світової упокоїти, віддавши землі за християнським звичаєм....

      Історія повинна перестати обслуговувати політику!  ...борців за волю України  вояків ОУН-УПА.   – визнати учасниками війни й  назавжди поставити крапку в процесі примирення ветеранів-українців Другої світової.....

 Ігор МАРЧУК, Олег ТИЩЕНКО  ГУРБИ. КВІТЕНЬ 1944-го. Видання п'яте, оновлене. - Рівне: видавець Олег Зень, 2009. — 204 с., іл. (PDF, 22 MB)

     Події, про які йдеться в цьому виданні, пов'язані з найбільшим за всю історію Другої світової війни боєм між частинами Української Повстанської Армії та Внутрішніми військами Народного комісаріату внутрішніх справ СРСР. Радянські частини ВВ НКВС спеціально для проведення цієї Кременецької операції рішенням Ставки верховного головнокомандування СРСР були підсилені підрозділами авіації, артилерії, бронетехнікою, танками та піхотними частинами регулярної армії. Тим не менше, ціною величезних втрат обох воюючих сторін, частини УПА-Північ та УПА-Південь зуміли вирватись з гурбенського «котла» й пройшли сотні кілометрів двома похідними групами на Схід та Полісся.

      Олег Тищенко, Юрій Кірєєв Здолбунів на Волині. Історичний вернісаж. - Рівне: видавець Олег Зень. - 192с. із іл.(PDF, 15 MB)

...  автори пишуть про Здолбунів як власність князів Острозьких та графів Плятерів, зруйнований австро-російським фронтом у Першу світову і скалічений в німецько-радянському протистоянні Другої світової. Та, передовсім, про Здолбунів Ярослава Гашека і Кондрата Лейки, чехів Єлінеків і поляків Верніків, українських повстанців Кальчука-«Вишні» та Олійника-«Енея», енкаведистів Соловйова і Локтєва... Невідомий землякам Здолбунів має постати перед читачами цієї книги.

 

 

© ПП Кардаш. Усі права захищені. Останні зміни: 21.09.2015.

 Рівненська обл., Здолбунівський р-н, с. Зелений Дуб
  +38 050 5606315, +38 093 4899003, +38 067 2846199